CZ455 picatinny rail

Weaver lišta pro malorážku CZ455/CZ452

Po pořízení mé první malorážky jsem začal řešit montáž optického zaměřovače. Vzhledem k tomu, že většina kvalitních montážních kroužků je určena pro RIS/RAS lišty, začal jsem řešit redukci z 11mm rybiny. Standardně prodávané montážní lišty pro malorážku CZ 455, které se připevní nasunutím na pouzdro závěru a vzepřením pomocí stavěcích šroubů ("červíků") jsou velmi jednoduché, mnohým uživatelům mohou stačit. Avšak pro přesnou střelbu je třeba kvalitní montáž, která je vyrobena v nejvyšší možné přesnosti a zaručuje přesnou montáž puškohledu na zbrani. Proto jsem se rozhodl vyrobit tuto redukci.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Tato redukce z 11mm rybiny na picatinny rail dle standardu MIL-STD-1913 je vyrobena v České republice na CNC obráběcím centru z jednoho kusu leteckého duralu EN AW 7075. Následně je opatřena černým tvrdým eloxem pro dlouhotrvající odolnost. Na pušku se montuje nasunutím směrem od pažby dopředu a následným utažením bočních šroubů, přičemž dochází k sevření montáže konstantní silou na obou stranách a tím k vystředění pozice lišty na pouzdru závěru. Doporučený utahovací moment je 2,5 Nm. Redukce je bez sklonu.


Pro zajištění co možná nejstabilnějšího upevnění je v zadní části kolík, který slouží pro přenos zpětného rázu (jestli se tomu tak u malorážky dá říkat :) ) a zároveň zajistí správnou pozici lišty na zbrani. Svými rozměry je montáž určena pro pušky CZ455. Její tvar kopíruje pozici výhozního okénka a s puškou tvoří opticky jednotný celek. Lišta je v přední části prodloužena, tak aby bylo možné usadit puškohled více dopředu a tak umožňuje použití optických zaměřovačů s velkým zvětšením i se standardní pažbou pro malorážky, která je obvykle kratší. 

INTEGROVANÁ LIBELA

A protože se snažím dělat věci o krůček lépe než ostatní, rozhodl jsem se do zadní části redukce usadit libelu. Integrovaná libela ("vodováha") slouží k udržení vždy shodné - vodorovné polohy zbraně při výstřelu. Tím je zajištěno, že zasáhnete vždy stejné místo. Výřez v liště umožňuje pohled na libelu aniž by střelec musel opustit ideální střeleckou pozici

Cena: 3200,- CZK
Dostupnost: Na objednávku

MARW Technologies® 2019
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!